Placeholder Picture
Placeholder Picture
Placeholder Picture

4305 Pitts Avenue
Cincinnati, Ohio 45223
513-541-5122 513-541-3939 (fax)

Honor Roll

Honors Assembly - Second Quarter –
Wednesday, January 9, 2019


First Honors
(4, 5, 6, 7, and 8):
Fourth: Marley Wardlow
Fifth: Yiri Diaz-Mercedes, Kehaulani Newman, Zachary Nintrup
Sixth: Raelynn Chesher, Zalman Myrick, Aimable Niyongabo
Eighth: Arielle Barnes, Sylvia Horstman

Second Honors (4, 5, 6, 7, and 8):
Fourth: Jadon Barnes, Auriece Davis, Jacob Heis, Jazmine Heis, Sage Oehlhof
Fifth: Sarenity Burt, Amaya Carroll, Amy Ndiaye, Happiness Niyukuri, C’Niyah Taylor, Tatumn Wharton, Jaden Yaden
Sixth: Junior Alla Ndikim, Donte Hayes, Agatha Horstman, Melissa Howard, Laniece Peppers
Seventh: Jarissa Adams, Avery Battle, Mawo Idris, Elijah Irby, Maggie Jones, Ndeye Ndiaye, Maciah Powell
Eighth: Nia Buchannon, Aaron Cosby, Aliyah Davis, Nadia Ellison, Venyete Harumukiza, Alisha Louis

Honors (1, 2, 3):
Second: Gary Caine, Jr., Quentan Dye, Madeline Nintrup, Abigail Randolph
Third: Jessica Mutako, AJ Munoz

Good Effort (all):
Kindergarten: MaKenzie Sipe, Hajarah Ndiaye, Emmanuel Irakoze, Blessing Igaba, Jace Howington, Addison Tate, Kelly Niyera, Cameron Newell
First: Jasmine Booker, Naomi Brumeh, Trinity Carter, Brycen Chesher, Camila Diaz-Mercedes, Jancarlos Garcia, Amare Hunt, Mia Irby, Amonte Jackson, Carlos Marde, Jimmy Mugisha, Akira Norris, Ezekiyeri Ntakirutimana
Second: Paul Masumbuko, De’Treik Reed, Jr., Kaden Shepard
Third: Benediction Cimalamungu, Diana Mutuyimana, Diana Marde, Alyssa Jones, Javionna Crawford, Malayah Frazier, Sanai Scott, Briasia McCants, Navier Dorsey
Fourth: Sydney Cooper, Shane Farley, Eva Harris, Derrick Jeffries, Deniyah Lovett, Skye McDanial
Fifth: Leonie Cimalamungu, Therese Masumbuko
Sixth: Rebecca Dennany
Eighth: Stani Masumbuko

Zero- Zero
Kindergarten: Blessing Igaba, Zayah Valines
First: Brycen Chesher, Mia Irby, Akira Norris, Ezekiyeri Ntakirutimana
Second: Madeline Nintrup
Third: Ma’Kiyah Holmes, Lylah Jones, Eze’ion McDowell, Jessica Mutako
Fourth: Derrick Jeffries
Fifth: Yiri Diaz-Mercedes, Beata Ndiashimiye, Zachary Nintrup
Sixth: Zalman Myrick, Adela Irumva, Rebecca Dennany
Seventh: Elijah Irby
Eighth: Venyete Harumukiza

The Principal’s Award:
Kindergarten: Hajarah Ndiaye
First: Ezekiyeri Ntakirutimana,
Second: Abigail Randolph
Third: Benediction Cimalamungu
Fourth: Auriece Davis
Fifth: Tatumn Wharton
Sixth: Zalman Myrick
Seventh: Ndeye Ndiaye
Eighth: Alisha Louis

The “Blaze SPIRIT” Award:
Primary: Amonte Jackson
Intermediate: Amya Carroll
Middle School: Micah Irby

Placeholder PicturePlaceholder PicturePlaceholder PicturePlaceholder Picture